czwartek, 16 sierpnia 2012

Plastry Jian Kang i Wutong

W Sierpniu* pojawiły się informację o dwóch produktach, których nie ma w katalogu: 
Plaster na stawy "Jian Kang" i Plaster przeciwbólowy "Wutong"
Ania poszperała na stronie tiande.ru i przygotowała krótkie opisy, cobyście wiedzieli z czym to się je :-)

Plastry, kompresy, lecznicze opaski stosowane były od czasów starożytnych  w Chinach, Japonii i Korei do miejscowego leczenia zapalenia stawów, artretyzmu, itp.
Działanie plastrów oparte jest na zasadzie terapii transdermalnej - hormony i substancje lecznicze podawane przez skórę.
Współczesna medycyna daje możliwość podawania leku nie tylko poprzez tabletkę. Jedną z alternatywnych metod jest terapia transdermalna. Odznacza się ona skutecznością, prostą aplikacją i wysokim profilem bezpieczeństwa. Przezskórną aplikację cechuje długotrwałe stężenie terapeutyczne leku dzięki czemu nie musi być podawany tak często jak w formie tradycyjnej.

PLASTER NA STAWY  „JIAN KANG”   KOD: 30103, 5szt.,


Skład: przęśl skrzypowata (lub dwukłoskowa), korzeń imbiru, dzięgiel, żeń-szeń fałszywy, olejek cynamonu, kamfora, mentol, kauczuk, kalafonia, lanolina, tlenek cynku.

Opis: ma działanie przeciwzapalne, stymuluje metabolizm w jamie/torebce (?) stawowej, zwiększa zakres ruchu w stawie, zmniejsza ból. 
Kiedy stosować ? zaleca się stosować zarówno profilaktycznie, jak i dla łagodzenia stanu przy zapalnych i metabolicznych zmianach układu mięśniowo-szkieletowego
Jak stosować ? naklejać plaster na bolące części ciała. Stosować 8-12h. Po 3-8h procedurę można powtórzyć. Rekomenduje się dobierać  tryb stosowania plastra indywidualnie, a orientacyjna długość trwania kuracji to 20-25 dni.


PLASTER PRZECIWBÓLOWY  „WUTONG”  KOD: 30104, 5szt.,


Skład: olejek cynamonowy, papryka habanero (papryka ostra), kopytnik pospolity, kłącze Notopterygium incusum, angelika, klematis, saflor barwiejski , ekstrakt z boswellia, czerwona żywica z drzewa smoczego, mentol.
Opis: ma działanie przeciwbólowe. Usuwa obrzęki, polepsza miejscowo krążenie krwi, ma działanie przeciwzapalne.

Kiedy stosować ? zaleca się stosować do usuwania bólu mięśni i stawów przy bólach reumatycznych, przy naruszeniu metabolizmu w stawach (osteochondroza- choroba kręgosłupa), a także przy bólach mięśni, skręceniach, zwichnięciach, złamaniach.

Jak stosować ? naklejać plaster na bolące części ciała. Stosować 8-12h. Po 3-8h procedurę można powtórzyć. Rekomenduje się dobierać  tryb stosowania plastra indywidualnie, a orientacyjna długość trwania kuracji to 20-25 dni.

Wyczytane z komentarzy użytkowników na www.tiande.ru:
Plastry skuteczne, sprawdzone na:
- bóle kolan
- bóle głowy
- bolące plecy
- bolące ramię, którego nie można było podnosić
- bolące siniaki, np. u dzieci
- bolące nadgarstki
- bolący łokieć po upadku
- bolące guzki na stopach
- bóle w palcach rąk
- periarthrosis (bóle stawu barkowego z niemożliwością podnoszenia ramienia bez bólu)
- osteochondrozie ( bóle w kręgosłupie i nogach)
- kłopotliwe i niezdrowe oddychanie nocą przez usta będące wynikiem chronicznego zapalenia oskrzeli i przekrwienia błony śluzowej nosa

Użytkownicy zwracają uwagę, że można plastry ciąć, dostosowywać ich rozmiar i kształt do miejsca, gdzie mają działać, np. na bolące nadgarstki przylepiamy cienkie paski, na siniaki czy guzki na stopach naklejamy małe kawałki, ale już na bolący bark większe, etc.

Opracowała justynamdmx na podstawie informacji od mozaaiki, Podręcznika piękna oraz strony:
www.farmaceutyczne.pl


*UWAGA!
Plastry Jian Kang i Wutong dostępne w sprzedaży  od grudnia 2012.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz